CK Boğaziçi
Yeşil Enerji
Yeşil Enerji
  • Teklif İsteyin
  • Sizi Arayalım
  • Adresinize Sözleşme Gönderelim
  • İndirimli Elektrik Avantajını Kullanın

Enerjide Yeşil Dönem!

Dünya genelinde yenilenebilir enerjinin payı her geçen gün artarken CK Enerji Boğaziçi olarak biz de doğayı ve gelecek nesilleri korumak adına ‘’Yeşil Enerji’’yi önemsiyoruz.

Çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen sanayi ve ticarethane müşterilerimiz için ‘’Yeşil Enerji’’ ile Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC / International Renewable Energy Certificate) almalarına destek oluyoruz.

I-REC (Yenilenebilir Enerji Sertifikası) Nedir?

RECs International tarafından geliştirilen I-REC (Yenilebilir Enerjisi Sertifikası), elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifikasyon sistemidir.

Yenilenebilir enerji tesislerinde (güneş, rüzgâr, hidroelektrik, jeotermal ve biokütle) üretilen her 1 MWh elektrik karşılığında bir sertifika oluşturulmaktadır.

Yenilenebilir Enerji Sertifikaları, gelişmiş ülkelerde yenilenebilir enerji yatırımlarını ve tüketimini yaygınlaştırmak amacı ile sıkça kullanılan bir sistemdir. Üretilen her birim elektriğin, kaynağından başlayarak takip edilmesini ve nihai tüketiciye kadar izlenebilmesini sağlayan bu sistem sayesinde tüketicilerin bilinçli ve güvenilir bir seçim yapmasına katkı sağlanmaktadır.

I-REC sahibi olmak için belirli gereklilikleri yerine getiren üretim tesisleri, I-REC tarafından oluşturulan veri tabanına kaydolarak üretimlerine karşılık gelen yenilenebilir enerji sertifikalarını elde edebilmekte, elektrik üretim veya satış şirketleri bu sertifikaları elektrikten ayrı olarak satma hakkına sahip olabilmektedir.

Bu şirketlerden biri olan CK Enerji, müşterileri adına I-REC sertifikalama işlemlerini üstlenerek sürdürülebilirlik politikalarına destek olmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?

Yıllık tüketimi 1.200 kWh ve üzerinde olan serbest tüketiciler başvurabilir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Yeşil Enerji hakkında bilgi almak ve hizmetimizden yararlanmak için sayfada yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.


reCAPTCHA kutusunu işaretleyiniz.

CKVWEBSRV03

Abonelik ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapmak için tıklayın.

CKPLUS FIRSATLAR DÜNYASI