Hakkımızda

Hakkımızda

Şirketimiz CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş., 13.12.2012 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili memurluğu nezdinde tescil edilmek suretiyle kurulmuş ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı “tedarik lisansı” kapsamında elektrik piyasasında faaliyet gösteren bir anonim şirkettir. 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri uyarınca, dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrı tüzel kişilikler altında yürütülmesinin zorunlu hale gelmesiyle, halihazırda İstanbul Avrupa Yakası için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yetkilendirilmiş görevli tedarik şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Şirketimizin bağlı bulunduğu, Ülkemizin önde gelen şirketlerinden Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat A.Ş. grup şirketleri, sektörel tecrübe ve güçlerini birleştirmek yoluyla, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova illerini kapsayan Uludağ Bölgesi, Sivas, Tokat, Yozgat illerini kapsayan Çamlıbel Bölgesi, Antalya, Burdur, Isparta illerini kapsayan Akdeniz Bölgesi ve İstanbul Avrupa yakasını kapsayan şirketimizin faaliyet alanı ve aboneleri ile birlikte toplam dört bölgede, 11 ilde, yaklaşık 10 milyon aboneye hizmet vermekte ve bu özellikleri ile enerji sektörünün de lider grupları arasında yer almaktadırlar. 

Şirketimiz, yaklaşık 4,5 milyon abonesine İstanbul Avrupa Yakası’nda görevli tedarik şirketi sıfatıyla Kurul tarafından onaylanan perakende satış tarifeleri üzerinden hizmet veriyor olmasının yanısıra, bölge sınırlaması olmaksızın serbest tüketici niteliğine sahip tüketicilerle ikili anlaşma yaparak indirimli tarifeler üzerinden elektrik enerjisi satışı yapabilmektedir. Şirketimiz, perakende elektrik satışı ve sonrasındaki faaliyetlerinde daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla devamlı çalışarak değişim ve dönüşümünü sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Perakende elektrik sektörüne yön veren liderlik yaratmak ve sürdürülebilir kılmak. 

Misyonumuz

CK Boğaziçi Elektrik, müşteri memnuniyetini temel alan bir yaklaşımla; kolay erişilebilen, kaliteli, ayrıcalıklı ve uçtan uca hizmet deneyimi sunar ve geliştirir.


Kurumsal Sorumluluk İlkelerimiz


Faaliyet gösterdiğimiz her alanda sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyor,  güvenilirliği ve kaliteli hizmeti esas alıyoruz.
Kurumsal sorumluluk çerçevesinde çalışanlarımızı yer alabilecekleri sosyal ve toplumsal faaliyetlere gönüllü olmaları konusunda yönlendiriyor, projelere onlarla birlikte destek veriyoruz.
Daha sağlıklı bir sosyal yaşam için eğitim, kültür, sanat, bilim, spor ve sağlık faaliyetlerine çalışma arkadaşlarımızla  birlikte destek oluyoruz.
Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde ekonomik hayatı ve yaşam kalitesini yükseltmek için projeler üretiyoruz.
Paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılamak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürerek, topluma karşı sorumluluklarımızı zamanında ve şeffaflık ilkesiyle yerine getiriyoruz.
Çalışma enerjimizi ve gücümüzü destekleyen uyumlu bir çalışma ortamı yaratmayı ve bu ortamın sürekliliğini sağlamayı önemsiyoruz.
Dünyayı seviyor ve onu koruyoruz. Yaşamın sürdürülebilirliği için faaliyetlerimizden doğabilecek çevresel sonuçları duyarlılıkla yönetiyoruz.

Yönetim Kurulu Bilgileri


Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Cengiz
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Celal Koloğlu
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Batuhan Özdemir
Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet Cengiz
Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Koloğlu
Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Öktem
Genel Müdür Halit Bakal

 

Faaliyet Raporları

 

2013 Faaliyet Raporu
2015 Faaliyet Raporu

 

Ticari Kalite Tabloları

 

2014 Ticari Kalite Tabloları
2015 Ticari Kalite Tabloları
/tr/kurumsal/sayfalar/138